Про нас

Історія цього незвичного музею розпочалася у 2012 році, коли в одній із найстаріших львівських аптек «Під Угорською короною», що на площі Соборній, 1, під час проведення будівельно-відновлювальних робіт було “знайдено” таємний вхід у підземелля. Тут “виявили” давню фармацевтичну лабораторію, у якій Таємний Аптекар досі “варить” мило для хабарників і “виготовляє” піґулки для щастя.

Бажаєте дізнатися більше — завітайте у наш музей, обравши свою програму відвідин “Таємної аптеки”!

Відновлена фармацевтична перлина

Аптека «Під Угорською короною» заснована 1772 року на колишній Бернардинській площі (тепер площа Соборна) представником знаної родини французьких емігрантів Александром Лонгшам де Бер’є. Назва аптеки пов’язана з тим, що, за легендою, поряд у Бернардинському монастирі певний час перебували реліквії Св. Стефана – короля і покровителя Угорщини. Документів про початкову діяльність аптеки не знайдено, проте маємо деякі факти з її історії.

У 1871 році власником аптеки став Якуб Піпес-Поратинський, на замовлення якого на початку ХХ століття архітектор Король Боублік звів на цьому ж місці новий триповерховий будинок у необароковому стилі, де аптека знаходиться і сьогодні. Тоді ж у торгівельному залі поставили меблі у тому ж стилі з металевим решітником, вхід прикрасили ажурним ковпаком, а на фасаді розмістили напис – «Рік заснування 1772».

Зараз головну таємницю аптеки оберігає єдиний у світі Лев-аптекар. У своїй аптечній ступці він зітре у порох усі Ваші проблеми! Якщо хочете собі такого — завітайте у наш музей!