Блог

Столітній годинник аптеки

Столітній годинник аптеки

Деталі аптеки “Під угорською короною” не перестають зачаровувати поціновувачів старовини. Наш годинник, як й інші меблі, датується 1902 роком. На циферблаті можна побачити римські цифри та філігранні стрілки. Фігурує його гравюра й на документі 1911 року, що засвідчує його поважний вік. Пройшло вже 120 років, а він й досі працює на своєму оригінальному “робочому місці”…

Віднайдений столітній документ

Віднайдений столітній документ

Нещодавно нам поталанило поповнили нашу колекцію цікавими документами. Одним із них є рахунок нашої аптеки “Під угорською короною”, датований 20 квітня 1911 року. Знахідка є унікальною для нас, адже на документі можемо побачити ілюстрації-гравюри внутрішнього убрання аптеки: балкон, меблі торгового залу, годинник, касовий апарат, люстри, підлога. Також маємо зображення фасаду нашої аптечки. Ми зауважили цікаву…

Останній алхімік Європи

Останній алхімік Європи

Львів’янин з незвичною професією та неймовірним життям — Збіґнєв Дуніковський. У середньовічній західній Європі алхімію часто називали “королівським мистецтвом”, адже правителі того часу боялись, що якийсь умілець таки створить філософський камінь, стане багатшим за короля, буде йому загрозою, тому алхімія й була незаконною, а займатись нею було дозволено лише при дворі — під наглядом королівських…

Деталі аптеки "Під угорською короною"

Деталі аптеки "Під угорською короною"

Нашій аптеці цього року виповнюється 250 років… Цим шухлядкам з червоного дерева та горіха, ручкам з уранового скла, дверцятам зі скляною декорованою вітриною понад 120 років. Один із найвідоміших й найзаможніших львівських фармацевтів Ян Піпес-Поратинський замовив ці меблі для своєї аптеки. Деякі з них були привезені з Відня. Продуманий до деталей дизайн не поступився функціональністю…

[Не] коротка історія парфумів

[Не] коротка історія парфумів

Парфуми були важливою частиною косметики людей ще у часи Стародавніх цивілізацій. Єгиптяни завжди були великими “фанатами” парфумів, називали їх потом бога Сонця, а потім у їхньому пантеоні навіть було божество, що поміж інших функцій також відповідало за створення ароматів. Нефертум спочатку був богом цвіту лотоса, а потім йому приписували функції бога-лікаря та парфумера. Його зображали…

«Аптека Носса» у Чорткові

«Аптека Носса» у Чорткові

Отримавши фармацевтичну освіту у Відні, Людвіг Носс, майбутній бургомістр Чорткова, розвивати аптекарську справу приїхав в Галичину. Як боги з чортом сварилися Вперше Чортків (Тернопільська область) згадується у рукописних джерелах 1522 р., саме тоді містечко отримало магдебурзьке право. Воно було власністю магната Єжи Чартковського (Чортковського, Чортківського). Звідси, власне, й походить його назва. Втім, галичани не були…

Аптека Ференці у Мукачево

Аптека Ференці у Мукачево

Аптека Ференці у Мукачево На початку минулого століття у Мукачево ліки містянам пропонували 7 аптек, названих за іменами тодішніх власників: Товта, Органа, Шандора, Санто, Рапапорта. Однак найкращим вважався аптечний заклад Ференці, який діяв ще з першої половини XIX ст., до того, як у 1850 р. Марія-Терезія дозволила відкривати аптеки людям без фармацевтичної освіти. (more…)

Ісус Христос як аптекар: варіації

Ісус Христос як аптекар: варіації

Ікона “Ісус Христос як аптекар” є нашим оберегом. Її можна знайти у всіх аптеках мережі “D.S.”. Ми натрапили на багато варіацій ікони й вирішили поділитись з Вами. Зображення Ісуса Христа як цілителя, аптекаря, лікаря було притаманно здебільшого німецькій традиції. Саме тому більша частина старовинних картин була створена німецькими митцями, оригінали яких знаходиться у музеях та…

Аптека Деревоїда у Хмельницькому

Аптека Деревоїда у Хмельницькому

Людвіг Іванович Деревоїд (Дєрєвоєд), власник найкращої у місті аптеки, – постать, добре відома у Хмельницькому ще з ХІХ ст. Щоправда місто тоді називалося Проскуровом, а от вулиця, де розташовано аптечний заклад, дотепер має назву Проскурівська. Як знайти «Аптеку Деревоїда» у Хмельницькому? Центральна пішохідна вулиця Проскурівська у Хмельницькому входить до туристичного маршруту «10 музеїв в одну…

"Попередник" Кока-Коли − вино Маріані

"Попередник" Кока-Коли − вино Маріані

Вино Маріані − один із найбільш популярних напоїв Європи та Америки у ХІХ столітті. Його регулярно вживали та активно популяризували Артур Конан Дойль, Жюль Верн, Еміль Золя, королева Вікторія. Томас Едісон казав, що вино допомагає йому працювати довше. Жюль Верн стверджував, що тонік − продовжує життя. Його полюбляв навіть Папа Римський Лев ХІІІ… Чому ж…