Нариси локальної фармацевтичної історії

Нариси локальної фармацевтичної історії

Локальна фармацевтична історія багата на непересічні події, відкриття та персоналії.
На світлині – посуд аптеки Марійської доктора Стефана Штенцеля (Стенцля), яка існувала у першій половині минулого століття. Це невелика частина експонатів нашого інтерактивного музею.

Серед винаходів доктора, особливо популярними були косметичні креми серії Benignina. Вони містили доволі екзотичні компоненти, як от сіль південних морів, так і звичні – такі як часник. Ці засоби усували ластовиння та інші, як тоді вважали, “недоліки” шкіри обличчя. Крем був настільки популярним серед львівських красунь, що його навіть намагались підробляти недобросовісні “колеги” аптекаря…
Попри всі чвари, Стенцль зумів захистити авторське право на креми у суді, й косметику з аналогічною назвою було заборонено відпускати у будь-якій іншій аптеці.

Цікавим є те, що аптекар-підприємець зумів відкрити заклад у буремний час, який історики пізніше охрестять “міжвоєнним”. Не зважаючи на політичні та економічні труднощі, пов’язані зі завершенням Великої війни, підприємницький хист доктора забезпечив процвітання аптеки, а його фармацевтична фаховість – успіх й популярність його винаходу.
З приходом совітів – аптеку націоналізували, а самого аптекаря та його доньку вислали до Сибіру. Така доля спіткала чимало підприємців того часу…
Плекати локальну історію, зберігати ці та сотні інших експонатів, крім іншого, необхідно й через те, що вони – докази-символи існування успішного підприємництва, процвітання інтелігенції, культури, цінування освіченості, якісного бізнесу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *