Історія Елли Баше: у фармації жіноче обличчя

Історія Елли Баше: у фармації жіноче обличчя

Історія світової фармацевтичної справи багата на формули, винаходи та геніальних людей. Ми вирішили більше розповідати вам про тих, хто свого часу кинув виклик суспільному консерватизму, здійснив революцію поглядів та довів, що наука здатна змінювати світ на краще.

Героїня нашої історії, Елла Баше, з’явилася на світ на межі двох століть – у 1900 році – у Будапешті. Безсумнівно, тогочасні суспільні устрої були надто упередженими до жінок, що прагнули творити майбутнє науки. Проте для тих, хто має в собі прагнення змінити світ, думки суспільства означають небагато. До таких людей належала й Елла Баше: у 26 років вона стала першою жінкою-випускницею, яка здобула диплом фармацевта в Будапештському університеті. У той час Елла мріяла започаткувати власну справу і вирішила, що найкращим місцем для цього стане Париж.

Попри весь ентузіазм, підкорити Париж з першої спроби не вдалося. Виявилось, що диплом її університету там не визнають і шлях до аптечної справи у Франції для неї – закритий. Відректися від покликання Елла Баше так і не змогла. За порадою мами науковиця вирішує пов’язати свій професійний шлях із косметологією. Поєднавши дух винахідництва, народні методи догляду за шкірою, а також знання хімії, здобуті в університеті, Елла Баше знову береться за ідею заснування власної справи й вже незабаром таки їде у столицю моди як косметолог-новатор.

Тестуючи власні формули на своїй чутливій шкірі, науковиця створює нові підходи до розуміння косметологічних потреб ринку. У 1936 році, відкривши свою лабораторію, Елла Баше працює над унікальним підходом до роботи з клієнтами. У створенні та підборі косметики, вона намагається враховувати не лиш тип шкіри жінок, але й генетику, харчування, спосіб життя тощо.

За свою професійну кар’єру Елла Баше здійснила чимало косметологічних відкриттів. Так, до прикладу, помітивши, що тогочасна декоративна косметика надто сушить та псує шкіру француженок, Елла Баше створює засоби для макіяжу на основі зволожувальних компонентів, чим здійснює справжній фурор у Франції.

Елла Баше

Ще один винахід фармацевтки – крем «Томат», до складу якого увійшли АНА (фруктові кислоти), внесений у книгу «Легендарна косметика» авторства Крістін Друан. Елла Баше ризикнула вдатися до експериментів з фруктовими кислотами, пригадавши, як дівчата з її батьківщини натирали обличчя шматочками помідорів для того, аби шкіра була красивішою. Експеримент виявився більш, ніж вдалим, а тепер АНА широко використовуються у сучасній косметологічній справі.

Завдяки власній допитливості і спостережливості Елла Баше почала застосування кислоти жиру білого палтуса у своїх засобах. Така ідея у жінки виникла після спостереження за рибалками взимку, чиї руки, попри холод, залишались у хорошому стані. Тоді ж Елла Баше натрапила на інформацію, що рани американських солдатів лікували маззю, у складі якої є жир білого палтуса. Як виявилось – він поглинає й розчиняє відмерлі клітини і зменшує ризик того, що на тілі залишаться шрами. Так з’явилась лінія засобів для пошкодженої шкіри від Елли Баше.

Серед інших революційних кроків науковиці – додавання в косметику гіалуронової кислоти, створення депіляційних смужок з холодним воском, які знайшли свою популярність в Америці, виготовлення подушечок для розслаблення очей, засобу з води в олійній емульсії для живлення шкіри та її захисту від холоду, та багато іншого.

Елла Баше

Варто зазначити, що саме Елла Баше свого часу наполягала на тому, що основою догляду за шкірою обличчя є її очищення. Також фармацевтка стала першою, хто впровадив прозорий підхід у своїй справі: Елла Баше почала публікувати повний склад інгредієнтів на упаковці засобу, бо була переконана, що клієнти мають право знати, що саме їм пропонують.

Чимало своїх відкриттів Елла Баше здійснила завдяки спостереженням, під час мандрівок світом з чоловіком-археологом. Безумовно, варто віддати й належне брату мадам Баше, який, будучи науковцем-дослідником, забезпечував сестру доступом до інформації про новітні медичні відкриття.

У поєднанні з прагненням та сміливістю, талант, знання й підтримка однодумців вибудовують шлях до успіху. Так, заснований піонеркою косметології бренд «Ella Bache» користується популярністю й у ХХІ столітті, розвинувши свою мережу та завоювавши прихильність тисяч жінок всього світу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *