Закриття аптеки «На Марійській площі»

Закриття аптеки «На Марійській площі»

Як відомо, три роки тому мережа аптек «D.S.» відновила діяльність, старовинний вигляд та історичний інтер’єр аптеки «На Марійській площі» у Львові. На жаль, змушені повідомити, що незабаром вона припинить функціонувати як один із закладів нашої мережі. Це зумовлено надто високою орендною платою, яку оголосив орендодавець із початком 2022 року.
Цьому аптечному закладу понад 100 років, і до 2019 року він перебував під загрозою закриття та знищення, як і чимало інших давніх львівських аптек. Наша компанія взяла це приміщення в оренду – із наміром вдихнути сюди «нове життя», адже на той час аптека «На Марійській площі» вже розгубила своїх клієнтів і фактично припинила роботу.
Нас надихав наш позитивний досвід відновлення іншої історичної львівської аптеки – «Під угорською короною» (пл. Соборна, 1; рік засування – 1772), яку було реанімовано 2012 року. Відтоді у її старовинному інтер’єрі успішно функціонують не лише аптека «D.S.», але й наш інтерактивний музей «D.S. Таємна аптека».
У проведення ремонтно-реставраційних робіт в аптеці «На Марійській площі» – нашу меценатську ініціативу – мережа аптек «D.S.» інвестувала значні кошти і зусилля.

Восени 2021 року ми запустили в аптеці «На Марійській площі» цікавий і перспективний творчий проєкт «Арт-Аптека D.S.», пропонуючи майстер-класи з живопису і заняття з арт-терапії для дорослих і дітей. Утім, такі ініціативи потребують тривалого часу для успішного розвитку й не здатні продемонструвати бажані результати лише за кілька місяців роботи, ще й в умовах постійних карантинних обмежень для відвідування масових заходів.
Сподіваємося, що зусилля, які ми докладали для збереження аптеки «На Марійській площі», не були даремними. Ми залишаємо повністю збережене і відреставроване приміщення включно зі старовинними меблями.

Попри закриття, продовжуємо свою власну історію: наш проєкт «Арт-Аптека D. S.» змінює локацію. Відтепер – ще більше творчості вітайте у музеї фармації D.S.Таємна Аптека.
Аптечна справа у Львові має давню історію: аптеки «Марійська» та «Під Угорською короною» є її невід’ємною частиною. Ці аптеки, подібно людям, мають свою історію, норов, та дух. Ми пишаємось тим, що зуміли зберегти аптеку «Під Угорською короною», та не менше пишаємось спробою зберегти аптеку «Марійську», адже усвідомлюємо: саме такі будівлі роблять Львів – Львовом.
Чекаємо вас за новою адресою, аби відпочивати та творити разом!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *